05:47, 24 липня 2024 року

Гостьова книга
Підписатися на
розсилку новин
Пошук
Друзі сайту
З колекції

Нас цікавить ваша думка

Філокартія

.: Історія :: Сокаль :: Сокальщина ::

  Філокартія – це наука про поштову листівку. Термін “філо” - грецького походження та означає потяг, захоплення. Картка із французького “карта”. В країні туманного альбіону говорять “deltiologia”, на німцях “philokartic” у іспаномовних країнах “cartofilia”.

Як наука, це поняття зародилось на прикінці ХІХ ст. У цей же самий період зароджуються організації по дослідженню листівки, виходять перші журнали, каталоги присвячені цій дисципліні. І, звичайно, проводяться перші з”їзди філокартистів, куди запрошуються видавці, колекціонери та поштовики.

   На сьогоднішній день, збирати листівки для багатьох на перший погляд дитячі забави. На них не звертається уваги, вони коштують копійки і досить часто закінчують свій шлях у смітниковому кошику. Та коли у твої руки попадає листівка сторічної давності, на ній зображена церква, якої вже не існує, із міста де ти народився – ми підсвідомо змінюємо думку та ставлення до цього пожовклого кусочку паперу.

   Як правило, перші зображення на листівках були присвячені архітектурним спорудам, історичним місцям, етнографічним костюмам, подіям. Власне, цим і має історичну вартість проста поштова листівка.
Із І-ою світовою війною та появою фотолистівки – їх зображення деколи єдині, що надало їм характер документальних джерел .